Dnes je Pondelok, 30.1.2023, meniny má Ema, zajtra Emil
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Galante

Kam v Galante

Galanta a okolie ponúkajú svojim návštevníkom a turistom nemálo možností na rekreáciu a spoznávanie historických a iných krás a pamiatok v regióne.

Počas celého roka sa konajú v meste ale aj okolí rôzne trhy, remeselné podujatia, kultúrne podujatia. Priamo v meste môžete navštíviť Vlastivedné múzeum, neďaleko mesta sa zas nachádzajú ranče vhodné pre agroturistiku.

Pre tých, čo radi oddychujú je k dispozícii napríklad Aquapark Galandia, ktorý je otvorený celoročne.

Pravidelne v strede leta sa v centre mesta konajú Galantské trhy, ktoré ponúkajú možnosť zážitkovej gastronómie, ochutnávky vín, ukážky rôznych remesiel a majú tú pravú jarmočnú atmosféru.

Pre milovníkov histórie sú v regióne tri zaujímavé pamiatky. Rímskokatolícky kostol Sv. Štefana Kráľa, čo je monumentálna dvojvežová klasicistická stavba s barokovými prvkami. Nájdete ho na Hlavnej ulici priamo v centre mesta. Na ulici Esterházyovcov sa zas nachádza renesančný kaštieľ vo vlastníctve mesta, ktorý postavil František Esterházy okolo roku 1600. Je prístupný verejnosti a celoročne sa tu konajú mnohé výstavy. No a tretím objektom v meste je neogotický kaštieľ spolu s veľkým parkom. Objekt nie je sprístupnený verejnosti.

Páči sa Vám to?

Komentáre

2
Admin 09.02.2015 12:29

Ďakujeme za podnet. Údaje na stránke sme aktualizovali. Prajeme pekný deň.

Jana Mončeková 07.02.2015 22:20

Údaje tu uvedené sú zavádzajúce. Overte si prístupnosť neogotického kaštieľa pre verejnosť.

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Galanta.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok